Kooperatív szakmai gyakorlat
A Szent István Egyetem által elindított Kooperatív Szakmai Képzés Programhoz cégünk 2010-ben csatlakozott. Ennek keretében a hallgatók közel egy éves szakmai gyakorlaton vesznek részt tanulmányaik utolsó évében, amikor is tapasztalt szakembereink iránymutatásai alapján megismerkedhetnek leendő szakmájuk gyakorlati oldalával. Lehetőségük nyílik elméleti tudásuk, gyakorlati tudássá történő mélyítésére, amely így sokkal komplexebb ismeretet biztosít számukra (csapatmunka, szabályok, technológia, határidő, kreativitás, felelősségvállalás). Ideje: 10 hónap, heti 4 munkanap.
A szakmai gyakorlat előnyei
- párhuzamosan folyó tanulmány és szakmai gyakorlat,
- precizitásra, pontos időbeosztásra és hatékony munkavégzésre tanít,
- kialakítja a csapatszellemet,
- a valódi munkakezdéshez jelentős tapasztalatot és magabiztosságot ad,
- a diplomadolgozat/szakdolgozat témáját, konzultálását a vállalat biztosítja,
- a gyakorlat időtartamára ösztöndíj jár.
Szent István Egyetem duális képzésében részt vevő hallgatók gyakorlati képzésének biztosítása Szakmai gyakorlóhelyként
A szakmai gyakorlat célja a szakképzettségnek megfelelő munkahelyen, munkakörben az elméleti és gyakorlati ismeretek összekapcsolása, a szakma gyakorlásához szükséges munkavállalói kompetenciák munkafolyamatokban történő fejlesztése, az anyag-eszköz-technológia ismeretek és gyakorlati jártasságok, valamint a munkafolyamatokban a személyi kapcsolatok és együttműködés, feladatmegoldásokban az értékelő és önértékelő magatartás, az innovációs készség fejlesztése. Szakmai gyakorlóhely e cél megvalósítására az Egyetem hallgatói számára gyakorlati képzést szervez. A gyakorlati képzés célja továbbá, hogy az Egyetem a Szakmai gyakorlóhely szervezet szakember utánpótlását segítse.
Gyakorlati képzés: A szakmai gyakorlat a felsőoktatási intézmény vagy az intézmény és a szakmai gyakorlóhely által közösen meghatározott képzési tevékenység, amelyet a képzési és kimeneti követelményekben meghatározottak szerint a felsőoktatási szakképzési programnak, illetve a szak tantervének megfelelően terveznek, szerveznek és értékelnek.
A Szent István Egyetem Gépészmérnöki Kar Gépészmérnök alapképzési szakán kizárólag
Katonai műszaki specializáció (képzés időtartama: 7 félév , képzés helyszíne: 2100 Gödöllő, Páter Károly utca 1., képzés nyelve: magyar) nappali munkarendben folyó gyakorlatorientált
duális jellegű képzése keretében a hallgatók a fentiekben meghatározott célok megvalósítása érdekében a Társaságnál mint külső gyakorlóhelyen szakmai gyakorlaton vehetnek részt.